Ana Sayfa  /  GÜNDEM  /  Başkan Çakır’dan ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı’ mesajı
  • Facebook da Paylaş
Başkan Çakır’dan ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı’ mesajı
  • 24-07-2018
  • 0 yorum
Başkan Çakır’dan ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı’ mesajı

SAMSUN 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Çakır, basında sansürün kaldırılışının 110’uncu yılının kutlandığını söyledi.

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle açıklamalarda bulundu. Gazeteci, televizyoncu, radyocu, internet üzerinden yayın yapan haber sitelerinde çalışan basın çalışanlarının, vatandaşların gözü, kulağı ve sesi olduğunu belirten Çakır, "Kamu yönetimiyle vatandaşlarımız arasında önemli bir işlev görevi gören basınımız, demokrasinin ve cumhuriyetimizin kökleşmesinde önemli bir yere sahiptir. Tarihin her döneminde milletin gözü, kulağı ve sesi olan basın, kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı içerisinde başarı ile yerine getirmiş ve getirmektedir" dedi.

Türkiye'de demokrasinin yerleşmesi ve kalıcı olması için ulusal ve yerel basına her zaman ihtiyaç olduğunu ifade eden Çakır, "Basın, demokrasi açısından vazgeçilmez bir unsurdur. Bu özel mesleğin bekçileri olan, gecesini gündüzüne katarak tüm zorluklara göğüs geren ve kamuoyunun aydınlatılmasında önemli görev üstlenen gazeteci arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. 24 Temmuz Basın Bayramı'nı kutlar, sansürsüz günler dileğiyle saygılar sunarım" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE