Ana Sayfa  /  GÜNDEM  /  İyi parti de kriz
  • Facebook da Paylaş
İyi parti de kriz
  • 23-07-2018
  • 0 yorum
iyi parti'de kurultay kararı ve Akşener krizi

İyi Parti, Afyonkarahisar Sandıklı'da Teşkilat Çalıştayı için toplandı. Seçim sonuçlarının ve partinin bundan sonra süreçteki yol haritasının belirlenmesi için bir araya gelen İyi Parti'nin  akşam saatlerinde 'Sonuç Bildirgesi'ni açıklaması bekleniyordu. Ancak tam bu sırada, sürpriz bir karar çıktı. İyi Parti'nin bir ay içinde olağanüstü kongreye gitme kararı aldı.

Gerginlik çıktığı iddia edildi

Çalıştayın üçüncü ve son günündeki, basına kapalı değerlendirme toplantılarının gergin geçtiği, Meral Akşener'in de ortaya çıkan söylemlerden rahatsız olduğu iddia edildi. Akşener'e yönelik eleştirilerin dozunun artması üzerine ortam iyice gerildi. 

Gerginlik nedeniyle toplantıdan ayrılmak isteyen Akşener'in, partililer tarafından güçlükle ikna edildiği ve "Seçimlerde başarısız oldum. Seçim sonuçlarının sorumlusu benim, gereği yapılır." dediği öğrenildi. 

Olağanüstü Kongre kararı

Tüm bu söylentilerin ardından, İyi Parti Çalıştayı'ndan sürpriz bir karar çıktı. İyi Parti, bir ay içinde seçimli olağanüstü kongreye gitme kararı aldığını kamuoyuyla paylaştı.

İyi Parti Meclis Grup Başkanı, İstanbul Milletvekili Ahat Andican da partilerinin bir ay içinde olağanüstü seçimli kongreye gitme kararı aldıklarını, basın mensuplarıyla paylaştı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener de Twitter'dan bir açıklama yaparak, genel başkanlığa aday olmayacağını açıkladı. 

"Parti tüzüğümüzün şahsıma tanıdığı yetki çerçevesinde seçimli kurultay kararı almış bulunuyorum. Kurultayda aday olmayacağım, aday olacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum."

Etiketler : İyi - parti - de - kriz -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE